Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Szeran IT Partner Comarch

ERP Optima w chmurze, czy stacjonarnie?

Dwie możliwości korzystania z programu Comarch ERP Optima to ważna zaleta

W zależności od preferencji firmy, możliwe jest rozwiązanie online oraz stacjonarne:

  • W wersji online 

    Comarch ERP Optima w modelu usługowym (w chmurze) to program w całości dostępny przez Internet, który upraszcza oraz automatyzuje zadania związane z ewidencjonowaniem sprzedaży, prowadzeniem księgowości oraz kadr i płac, a także prowadzi analizy bieżącej i historycznej sytuacji firmy.Do systemu można zalogować się za pośrednictwem przeglądarki internetowej w środowisku Windows lub dedykowanej aplikacji ułatwiającej dostęp do programu, dzięki czemu praca na programie możliwa jest praktycznie z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

    Program dedykowany jest dla małych i średnich firm o różnych profilach działalności. Wraz z portalem iKsięgowość24, Comarch ERP Optima stanowi unikatowe na polskim rynku rozwiązanie do prowadzenia i promocji działalności biur rachunkowych oraz kancelarii doradztwa podatkowego – zobacz wersję programu dla biura rachunkowego. Wspólnie z platformą Comarch e-Sklep i portalem Wszystko.pl, program tworzy kompletne środowisko do prowadzenia handlu internetowego.

W wersji online Klient za stałą miesięczną opłatę abonamentową otrzymuje dostęp do oprogramowania wspierającego zarządzanie online firmą poprzez przeglądarkę internetową.
W tym przypadku możliwe jest szybkie uruchomienie usługi, praktycznie z dnia na dzień bez ponoszenia nakładów finansowych.
Klienci otrzymują możliwość zdalnej pracy bez konieczności zakupu sprzętu, bez instalacji dodatkowych aplikacji i bez długotrwałego wdrożenia.

  • W wersji Stacjonarnej 

Klient płaci jednorazowo za zakup oprogramowania na własność.

W modelu stacjonarnym również możemy pracować zdalnie łącząc się np. przez usługę pulpitu zdalnego.
Coraz częściej wybieraną opcją ze względu na dostępność, bezpieczeństwo i niezawodność jest instalowanie własnych licencji na wynajętym serwerze w profesjonalnym Data Center.

Comarch ERP Optima działa na komputerach z systemem Windows 7 i wyższym.

Możesz pobrać Demo Comarch ERP Optima

Wersja demonstracyjna to program posiadający pełną funkcjonalność dostępną przez okres 60 dni (rozpiętość dat pomiędzy dokumentami wystawionymi w wersji demonstracyjnej programu nie może być większa niż 60 dni).

Nasi specjaliści Serwis Szeran pomogą  w doborze odpowiedniego rozwiązania.