Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem

O systemach ERP

Systemy ERP to optymalizacja pracy na wielu płaszczyznach działalności przedsiębiorstwa, poczynając od finansów poprzez zarządzanie zasobami ludzkimi, kończąc na logistyce, a nawet produkcji. Dzięki swojej modułowej konstrukcji i elastyczności mogą zostać z powodzeniem wprowadzone do przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych oraz usługowych o różnym profilu działalności nawet w odległych lokalizacjach.

ERP jest zazwyczaj kojarzony z procesem produkcji, ale dziś używane rozwiązania dają również możliwości pracy we wszystkich kluczowych polach funkcjonowania biznesu:
  • Systemy finansowe firmy łącznie z księgą główną, zarządzaniem aktywami, budżetem i należnościami;
  • System HR: system zarządzania zasobami ludzkimi z lista płac, procesami rekrutacji, śledzeniem dochodów generowanych przez poszczególnych pracowników;
  • Systemy łańcucha dostaw dla prostego zarządzania zapotrzebowaniem i dostawami;
  • Systemy produkcyjne czyli serwery i oprogramowanie zarządzające tym złożonym procesem;
  • Zarządzanie projektami
  • Systemy CRM napędzające mechanizmy sprzedaży w firmie. Oprócz śledzenia profili  klientów i szans sprzedaży, mogą również dawać wsparcie od strony marketingowej i programów prowizyjnych.

Do niedawna systemy ERP postrzegane były jako duże, „ciężkie” operacje, które muszą odbywać się na miejscu w firmie. Dzisiaj wiele z nich przenosi operacje swego systemu ERP do chmury. I pomimo, że przeniesienie zasobów ERP nie jest decyzją łatwą to może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów.

Comarch ERP Optima

Zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami może być znacznie prostsze i efektywniejsze dzięki wsparciu systemu Comarch ERP Optima. Ten wielomodułowy i w pełni zintegrowany program powstał z myślą o zastosowaniu w każdej branży. Poszczególne moduły-aplikacje poświęcone są fakturowaniu, księgowości, zarządzaniu, handlowi z magazynem, archiwizacji danych. To uniwersalne narzędzia możliwe do wykorzystania w firmach o różnych profilach działalności.

Oprogramowanie Comarch ERP Optima, dzięki drobiazgowo rozbudowanemu modułowi obsługującemu wszystkie formy księgowości, jest często stosowany jako podstawowy system zarządzający w biurach rachunkowych. Poszczególne moduły programu księgowego Comarch ERP Optima mają jednak bardzo uniwersalne zastosowanie. Aplikacja Comarch ERP Optima Kadry i Płace umożliwi każdej firmie sprawne prowadzenie obsługi kadrowo-płacowej. Dzięki systematycznym aktualizacjom, program wykonuje działania w zgodzie z obowiązującymi normami prawnymi. Oferowany w ramach Comarch ERP Optima program księgowy zwalnia więc przedsiębiorców z obowiązku stałego śledzenia nowych regulacji prawnych.
Comarch ERP XL
Zintegrowany system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem – Comarch ERP XL, jest najbardziej wszechstronnym na rynku narzędziem klasy ERP. Pozwala on objąć zasięgiem wszystkie obszary biznesowej działalności firmy.
System oferuje wsparcie obszarów związanych między innymi z handlem i dystrybucją, gospodarką magazynową, sprzedażą internetową, finansami i księgowością, kadrami i płacami, elektroniczną wymianą dokumentów, środkami trwałymi, kontaktami z klientem. Dzięki różnorodności rozwiązań, w które wyposażony jest system, firma z każdej branży otrzyma wsparcie swoich procesów biznesowych. Najlepszym dowodem na to jest ilość zadowolonych klientów, która na przestrzeni lat ciągle rośnie. W tej chwili liczba ta przekroczyła 5000.
Klientami posiadającymi zintegrowany system klasy ERP są zarówno średnie, jak i duże przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej, handlowej, czy usługowej.
Comarch ERP Altum
Jeżeli zarządzasz przedsiębiorstwem, którego specyfika wymaga zastosowania indywidualnego podejścia, Comarch ERP Altum jest najlepszym rozwiązaniem. Platforma idealnie sprawdza się w:
  • Firmach zagranicznych,
  • Sieciach sprzedaży detalicznej, sieciach franczyzowych,
  • Firmach handlowo-usługowych o jednooddziałowej i rozproszonej strukturze,
  • Organizacjach holdingowych/przedsiębiorstwach zarządzających wieloma firmami.

Platforma jest rozwiązaniem wielojęzycznym, przystosowanym do specyfiki firm międzynarodowych. Najważniejszą przewagą Comarch ERP Altum, są mechanizmy umożliwiające automatyzację rutynowych czynności (BPM) oraz narzędzia pozwalające na podejmowanie decyzji w oparciu o analizy i prognozy (Business Intelligence).