Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem

Skanowanie faktur i rozpoznawanie danych

Gdy Twoja Firma zaczyna się interesować skanowaniem faktur i rozpoznawaniem danych, które są na nich zapisane, to jako Szeran mamy 2 rozwiązania i jeden dodatkowy aspekt, który je łączy:

  1. Gotowe rozwiązanie od Comarch – tutaj można dodawać na razie skany tylko i wyłącznie do rejestru VAT – NIE są rozpoznawane pozycje towarowe
  2. Saldeo Smart – czyli zewnętrzne bardzo rozbudowane narzędzie, które rozpoznaje np. pozycje towarowe

Słów kilka o każdym z tych produktów:

  1. Comarch OCR –  jest to tylko i wyłącznie narzędzie które rozpoznaje kwoty, daty, nabywcę i sprzedawcę z faktury
  2. Saldeo – narzędzie zewnętrzne, które umożliwia nie tylko rozpoznawanie danych z faktury, ale także np. definiowanie obiegu dokumentów, prowadzenie teczek pracowników, prowadzenie rozliczeń (w tym rozliczeń pracownika), potrafi odczytywać wyciągi bankowe z PDF’a i inne. A potem eksportować te dane do programu FK (finansowo – księgowego) (Optima/XL/Symfonia/Raks i inne)

Saldeo jest skierowane zasadniczo do biur rachunkowych (klient biura umieszcza tam skany i inne dokumenty, a biuro je zaciąga do FK) i jako takie powstało. Teoretycznie można go używać jeśli klient ma swój program FK, lecz potrzebuje również dodatkowego narzędzia do spraw opisanych powyżej.

3. Do każdego z tych rozwiązań potrzebne jest urządzenie które zapisze skan/zdjęcie dokumentu w formie cyfrowej.

Skanery kombajny –  nie sprawdzą się.

Do skanowania dokumentów, czy to w biurze rachunkowy, czy to w firmie potrzebny jest skaner dedykowany. Taki, który potrafi skanować różne dokumenty o różnych rozmiarach i gramaturach papieru.

Z dwóch skanery które testujmy, jeden został naszym faworytem – Fujitsu Fi-7300NX.

Jak pisze nasz specjalista IT – „Przyznaję, że wcześniej miałem z nim styczność i przyjemność korzystania.

W skrócie tylko powiem, że jest to super maszyna, która swoje ustawienia zapisuje w SQLu, a my jako super SQLowcy możemy wszystko 😉 tam zmienić, jest w pełni kompatybilna z Active Directory, potrafi korzystać z kart NFC i in.

Ze specjalistą od Fujitsu, na moim komputerze, na wirtualnym serwerze zainstalowaliśmy pełne oprogramowanie do tego skanera i powiem, że robi wrażenie.

Jeśli ktoś chciałby się coś dopytać o OCR/skanowanie/Saldeo/ OCR Comarch – jestem do dyspozycji.  Temat jest szeroki i głęboki.”

Zapraszamy więc do kontaktu

DMS

DMS Document Management System

Zarządzanie procesami w firmie: elektroniczny obieg dokumentów Usprawnij pracę w firmie digitalizując obieg dokumentów i automatyzując procesy biznesowe. Elastyczna konfiguracji procesów w ramach wbudowanej platformy low-code pozwala […]