Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Szeran IT Partner Comarch

Comarch ERP XT dla mikroprzedsiebiorcy – FAKTURY

Ponad 20 lat doświadczenia w budowaniu systemów dla wielkich firm, obecnie już jest dostępne w programie dla mikroprzedsiębiorców. Zobacz wstęp i zapoznaj się po kolei z funkcjami:

Faktury – Zarządzanie dokumentami firmy

W prosty sposób wystawiaj dokumenty sprzedaży i dodawaj dokumenty kosztowe. Kontroluj zaległe płatności i rozliczaj kontrahentów. Dzięki integracji z bazą danych GUS musisz tylko dodać kontrahentów po numerze NIP. Pozostałe dane zostaną uzupełnione automatycznie.

Z Comarch ERP XT fakturę wystawisz nawet w 10 sekund. Wystarczy wcześniej dodać kontrahenta poprzez podanie numeru NIP (reszta danych automatycznie jest zaciągana z bazy GUS). Wystawienie faktury polega na dodaniu nazw produktów lub usług. Kolejnym krokiem jest już tylko błyskawicznie wysłanie faktury do klienta. Fakturowanie poprzez aplikacje Comarch ERP XT jest proste, wygodne i bezpieczne.

W przypadku programu Comarch ERP XT nie musisz martwić się o poprawność wystawianych dokumentów, program zawsze działa zgodnie z obowiązującymi przepisami.

SPRAWDŹ DEMO ERP XT

Jak wygląda faktura w Comarch ERP XT?

Oprócz podstawowej faktury VAT w programie ERP XT wystawiać można także m.in. faktury VAT marża, Pro-formy, faktury zaliczkowe oraz faktury walutowe. Czym się one charakteryzują?

  • Faktura VAT marża – to także dokument sprzedaży, różni się on jednak od zwykłej faktury podatkiem.  W przypadku wystawienia takiego dokumentu podatek od towarów lub usług liczony jest od marży, a nie od całej wartości sprzedaży. W przypadku faktur VAT marża nie ma prawa do odliczenia podatku VAT z faktury zakupu.
  • Faktura proforma – dokument nie jest dokumentem handlowym. Proforma traktowana jest wyłącznie jako zapowiedź lub propozycja dokonania sprzedaży. Na jej podstawie kupujący może dokonać płatności co poprzedza przekształcenie proformy do faktury VAT.
  • Faktura zaliczkowa – w odróżnieniu od faktury VAT jest to dokument, który rejestruje otrzymanie zaliczek na poczet końcowej płatności od kontrahenta. Przedsiębiorca zobowiązany jest do wystawienia faktury zaliczkowej do 15 dni od otrzymania zaliczki. Na podstawie faktury zaliczkowej lub wielu faktur zaliczkowych wystawiana jest faktura finalna.
  • Faktura walutowa – dokument taki jak faktura VAT, ale wystawiona w innej walucie niż PLN. Zazwyczaj używana w obrocie poza granicami Polski, dla kontrahentów zagranicznych. Warto zwrócić uwagę, że przy wystawianiu takiego dokumentu kwoty podawane są zarówno w walucie obcej jak i w PLN.

Rachunki i paragony

Oprócz dokumentów faktur w programie Comarch ERP XT można także ewidencjonować sprzedaż na podstawie rachunków, czyli uproszczonego rodzaju sprzedaży oraz sprzedaż detaliczną na podstawie paragonów. Przy sprzedaży detalicznej konieczne jest wydrukowanie paragonu fiskalnego za pomocą urządzeń fiskalnych. Program Comarch ERP XT jest zintegrowany z urządzeniami fiskalnymi i terminalami płatniczymi.

Zobacz wstęp

ZAPYTAJ

SPRAWDŹ DEMO ERP XT

Dla firm zajmujących się sprzedażą detaliczną przygotowaliśmy dodatkowy moduł o nazwie POS  – dedykowany na urządzenia mobilne (smartfony i tablety) do wygodniejszej obsługi klienta detalicznego.