Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Szeran IT

Comarch TNA całkowicie online

TNA czyli program do rejestracji wejścia i wyjścia z pracy, urlopów, delegacji.

Comarch TNA jest całkowicie online – wszystkie czynności wykonujemy w nim z okna przeglądarki.

Wdrożenie tego programu jest dość proste.

1.Na początek:

A – Trzeba określić jak pracownicy mają się rejestrować w pracy:

  • Przykładać kartę do czytnika
  • Przykładać telefon do czytnika
  • Wpisywać godzinę wejścia i wyjścia w aplikacji na telefonie. Od tego co zostanie wybrane zależy urządzenie, które trzeba zainstalować u klienta (tzw. Gateway)

B – Określić kto z danej firmy będzie tzw. superadminem – czyli użytkownikiem który może wszystko w TNA

C – Określić strukturę podległościową firmy – czyli kto jest czyim kierownikiem i kto może np. wydać zgodę na urlop danego pracownika

2. W Optimie trzeba:

  • Na karcie pracownika wpisać adres e-mail
  • W kadrach MUSI znaleźć się pracownik który jest superadminem i trzeba wpisać tam jego adres e-mail
  • W zakładce etat – wybrać rozliczaj czas pracy wg obecności (a w konsekwencji pewnie zmienić sposób naliczania list płac(?) tutaj nie wiem, jak się liczy wypłaty przy takim parametrze)
  • W kadrach i płacach w zakładce „Struktura ogranizacyjna” dodać strukturę podległościową i dodać pracowników i kierowników
  • Pozostałe ustawienia modułu kadry i płace są takie jak zawsze – czyli im lepiej się ustawi tym lepiej dla użytkownika Optimy

3. Jak kupić:

Trzeba wejść na stronę produktową i wykupić usługę dla naszego klienta. Ewentualnie klient posiadający Comarch Optimę, może wejść na tą stronę i kupić samodzielnie – jak każdy inny produkt Comarch.

4. Płatności:

TNA jest rozliczany co miesiąc (tak jak OCR, czyli jeśli nie zapłaci, to usługa jest wyłączana).

5. Instalacja dodatkowego programu – Jak już klient posiada login i hasło do TNA, to trzeba zainstalować TNA AGENT który synchronizuje dane pomiędzy Optimą a TNA (w obie strony). W TNA trzeba wygenerować klucz API, który potem wpisujemy w TNA AGENT i łączymy bazę Optimy z TNA. Synchronizują się pracownicy, struktura podległościowa, plany pracy itd. Itp.

6. W TNA trzeba wykonać trochę konfiguracji, np. wygładzanie czasu pracy. Tzn – jeśli pracowni przyjdzie do pracy o 08:10 i wyjdzie 15:55, to wygładzanie wpisze mu 8 godzin pracy. Jest tam sporo ustawień, które warto poznać.

7. I w zasadzie to pierwsze najważniejsze kroki. Każdy pracownik może teraz rejestrować swoje wejścia i wyjścia za pomocą wybranej metody. Może złożyć wniosek o urlop, rozliczyć delegację.

8. Dodatkowe ważne informacje.

TNA umożliwia takie  rozwiązanie, że można je zsynchronizować z dowolną ilość baz z Optimy, a jeden Superadmin może zarządzać wszystkimi.