Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Szeran IT

Cyfrowa transformacja

Czym różni się Cyfrowa transformacja od  digitalizacji?

Wprowadzając infrastrukturę IT do Firmy, nie tylko zmienia się oprogramowanie, rodzaj pracy, czy też efekty i możliwości rozwojowe, zmienia się cała firma i jej funkcjonowanie. Za digitalizacją kryją się nowe, nowoczesne technologie, natomiast za cyfrową transformacją stoją nie tyle technologie, co ludzie, bez których systemy nie działają zgodnie ze swoimi funkcjami

Transformacja cyfrowa jest częścią transformacji firmy, wspiera realizację jej strategii, ma wpływ na  poprawę wydajności, zmiany sposobu myślenia szefów, menedżerów i pracowników. Dobrze wprowadzona, utrwala nową kulturę organizacyjną.

Digitalizacja usprawnia procesy, wykorzystuje technologie cyfrowe do zwiększenia transparentności i często też skuteczności i poprawy efektywności działań w firmie.

Bardzo istotnym, wręcz najważniejszym czynnikiem jest odpowiednie nastawienie ludzi do zmiany, bo, gdy  praktyki organizacyjne są niesprzyjające – sama digitalizacja niewiele pomoże.

Technologie pomogą wtedy, gdy najpierw ludzie zobaczą ich wartość i uczynią z nich narzędzie swojej pracy.

Aby osiągnąć zwrot z inwestycji, ważne więc jest, aby najpierw  firma zadbała o przeprowadzenie zespołów przez proces zmian, zanim zainwestuje w najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe,

To ludzie są w sercu cyfrowej transformacji a technologie tworzą niezbędne narzędzia dla ludzi w firmie, partnerów, klientów.

Będziemy więc pisać o podstawach  digitalizacji oraz o wsparciu dla ludzi – ciągle uczących się otwartych na zmiany.