Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Szeran IT Partner Comarch

Informatyzacja Biznesu z Comarch

Organizacje mają coraz więcej wyzwań związanych z gospodarką zasobami, zarządzaniem przepływami pieniężnymi i łańcuchami dostaw. Dlatego tak ważne jest, aby technologia była istotnym wsparciem w drodze firm do budowania elastyczności, bezpieczeństwa i odporności biznesu na niespodziewane wstrząsy.

Chmura, inteligentne technologie czy automatyzacja, jako podstawa, element lub dodatek do systemów ERP, będą odgrywać coraz większą rolę w optymalizacji kosztów, tworzeniu nowej wartości dla klientów, nowych strumieni przychodów czy cyfryzacji biznesu – komentuje Edyta Kosowska, Program Manager, IDC Polska.

W Comarch, od 2019 roku wchodziły w życie kolejne etapy informatyzacji rozliczeń przedsiębiorców z administracją podatkową w postaci nowych struktur Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz mechanizmu podzielonej płatności czyli split payment. Innymi obowiązkami, które ustawodawca nakłada na firmy są  e-Sprawozdania, a dla spółek giełdowych konieczność przygotowywania rocznych sprawozdań finansowych w formacie ESEF, czyli Jednolitym Europejskim Formacie Raportowania, bo ten zacznie obowiązywać w 2021 roku. Aby przystosować przedsiębiorstwa do obsługi nowych procesów, wiele firm musiało wymienić lub zakupić nowe programy, co przełożyło się na wzrost przychodów ze sprzedaży systemów finansowo-księgowych.

Wartością dodaną systemów Comarch ERP jest gwarancja, że programy są zawsze zgodne z obowiązującymi przepisami i na bieżąco aktualizowane w kolejnych wersjach. Natomiast w przypadkach wprowadzenia nowych obowiązków prawnych, jak np. PPK czy e-Sprawozdania, właściwe systemy do obsługi procesów finansowo-kadrowch wprowadzane są do oferty z jak największym wyprzedzeniem, aby przedsiębiorcy mogli zaplanować zakup oraz wdrożenie programu i uniknąć wtedy nagłych wydatków.

W raporcie „Poland Enterprise Application Software Market 2020-2024 Forecast and 2019 Vendor Shares Analysis” analitycy IDC opracowują również zestawienia w poszczególnych podkategoriach oprogramowania biznesowego. Comarch zajął drugie miejsce na rynku aplikacji do zarządzania zasobami organizacji (ERM), łańcuchem dostaw (SCM) oraz zarządzania operacyjnego (OMA) a także na rynku aplikacji analitycznych (BI). Z kolei wśród dostawców aplikacji do zarządzania relacjami z klientami (CRM) uplasował się na piątym miejscu.