Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem

Kwestionariusz RMP®

Dotychczas naukowcy odpowiadali na pytanie: „Co motywuje ludzi?” obserwując prymitywne plemiona czy też badając nieświadomy umysł. Dopiero Steven Reiss i jego współpracownicy zaczęli na dużą skalę prowadzić międzykulturowe, naukowe badania, zadając ludziom pytania o to co ich motywuje. Badaniom zostało poddanych ponad 80 000 osób z czterech kontynentów, a ich wyniki pozwoliły wyodrębnić 16 psychologicznych potrzeb – podstawowych pragnień, które są wspólne dla wszystkich i głęboko zakorzenione w ludzkiej naturze.

Dowiedziono, że 16 podstawowych pragnień obejmuje wszystkich, lecz każdy nadaje im własną hierarchię ważności Stworzono Reiss Motivation Profile, narzędzie do badania tego, co motywuje ludzi.

Kwestionariusz RMP® jest stosowany podczas szkoleń liderów, do rozwiązywania konfliktów przez dziesiątki przedsiębiorstw, takich jak Comcast, Kraft, Chrysler i Siemens.

Steven Reiss stworzył międzynarodową sieć instytucji w Europie i Azji, by przeprowadzać szkolenia i działania rozwojowe z wykorzystaniem Reiss Motivation Profile.

Zastosował także 16 podstawowych pragnień do znalezienia przyczyny słabych wyników w nauce i motywowaniu uczniów.

Są to: władza, niezależność, ciekawość, uznanie, porządek, gromadzenie, honor, idealizm, kontakty społeczne, rodzina, status, rewanż, piękno, jedzenie, aktywność fizyczna oraz spokój.

Wiele szkół publicznych w Stanach Zjednoczonych korzysta z narzędzia Reiss School Motivation Profile.

Steven Reiss i James Wiltz opublikowali znaczące i szeroko nagłośnione badania na temat popularności reality tv, opracowane na podstawie 16 podstawowych pragnień. Praca ta została omówiona w telewizji BBC w Wielkiej Brytanii.

Peter Boltersdorf, niemiecki coach, zastosował 16 podstawowych pragnień do kompleksowej analizy psychologii sportu. Klientom Boltersdorfa udało się zdobyć złoty medal olimpijski (Matthias Steiner, podnoszenie ciężarów, Pekin) oraz wygrać Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej (2007).

W Polsce Kwestionariusz RMP jest obecny od 2014, a za jego rozpowszechnianie odpowiedzialny jest Instytut Durkalskiego RMP Polska i licencjonowani Masterzy RMP, z którymi współpracujemy.

Zapytaj 

czytaj dalej