Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Wdrożenia IT – Na czas z uśmiechem
Human&Business

RMP – Nauka w służbie biznesu

Nauka w służbie biznesu – to pierwszy z serii artykułów na temat dodatkowych „narzędzi” w biznesie, które wspierają szefów, menedżerów i HRy, szczególnie w czasach cyfrowej transformacji.

RMP – Metodologia Reiss Motivation Profile® to solidne narzędzie badawcze, pozwala jak na dłoni zobaczyć ewolucyjne potrzeby i wartości ludzi, oraz co i w jakim stopniu ich motywuje.

Model ten jest rodzajem audytu, na podstawie którego określamy źródło kłopotów w firmie, dziale, zespole i opracowujemy, a następnie wdrażamy program naprawczy.

Reiss Motivation Profile® daje klucz do odkodowania wewnętrznego systemu potrzeb i nagród. To konkretna i bardzo szczegółowa metoda naukowa, pokazująca skalę pragnień, które należy zaspokoić, by działać wydajnie w każdym obszarze biznesu.

Zadania dla Szefów, Menedżerów:
1. Poznać Instrukcję Obsługi Pracownika Odkryć indywidualne potrzeby pracowników; to co ich hamuje i co napędza. Warto nauczyć się rozwijać ludzi zgodnie z ich mocnymi stronami.

2. Nauczyć się Zarządzać przez Motywację Poznać 16 ukrytych potrzeb, które należy zaspokoić, aby być efektywnym i zaangażowanym. Warto wyciągnąć z ludzi to, co najlepsze oraz jak dopasować cele do każdego z osobna.

3. Wejść w Nurt Human & Business i  Budować sukcesy bazując na zdrowych, autentycznych relacjach z ludźmi oraz na odważnej transparentności

4. Rozbudzić FLOW Stworzyć szczęśliwe miejsce pracy i wejść na nowy poziom świadomości. Warto rozbudzać FLOW w zespole i sprawiać a ludziom chciało się chcieć

5. Zdobywać umiejętności liderskie Zgodne z rozwojowym programem w firmie oraz własnym rozwojem

6. Ugruntować nowe kompetencje Zintegrować wiedzę z praktyką

czytaj dalej